BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Szberbank nem veszi meg az OTP-t

2008. december 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Cáfolta az OTP és a Raiffeisen megvásárlását az orosz Szberbank szóvivője hétfőn este. Az MTI tájékoztatása szerint Irina Kibina, a Szberbank kommunikációs igazgatóságának vezetője kijelentette, hogy nem felel meg a valóságnak az Interfax hírügynökség híre, mely szerint a Szberbank tervei között szerepelne az OTP vagy az osztrák Raiffeisen megvásárlása. A Reutersnek is azt nyilatkozta egy, a bankhoz közel álló forrás, hogy a kelet-európai terjeszkedés valóban létező terv akvizíció vagy stratégiai szövetség útján, de nem a mostani pénzügyi krízis idején.
A hírre az OTP részvényei a nap elején esésbe fordultak, később azonban határozott emelkedésbe váltottak, a kereskedés végén pedig - párhuzamosan az amerikai tőzsdék hegymenetével - 3094 forinton zártak, ami 5,6 százalékos növekedés.
Az elemzők vegyesen ítélik meg az OTP-t a Szberbankkal kapcsolatba hozó híreket és annak cáfolatát. Herczenik Ákos, a Raiffeisen elemzője szerint a hír egyértelműen pletykának bizonyult, a felvásárlás a most emlegetett formák egyikében sem reális. A magyar bank részvényárfolyamának emelkedését inkább a kamatcsökkentés és a tartalékráta-szabályok változása indokolja. Miró József, az Erste stratégája szerint a keretfeltételek adottak egy ilyen üzlethez olyan értelemben, hogy a Szberbank mérete és tőkeellátottsága ezt megengedné, de kérdéses, milyen politikai vetületei lennének egy ilyen felvásárlásnak. Kuti Ákos, a Cashline elemzője szerint felvásárló mindig jöhet, ilyen áron sokaknak vonzó lehet a bankban tulajdont szerezni, ehhez azonban nem kevés akadályt kell leküzdeni, kezdve az alapszabályi korlátozásoktól egészen a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete engedélyének megszerzéséig.
(A szerző rendelkezik OTP-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet