Hiába az OTP körüli pletykák, a nap végére a kedvezőtlen nemzetközi hangulat hatására esett a Budapesti Értéktőzsde indexe. A BUX a nap eleji zuhanás után egy rövid időre még tesztelte a pozitív tartományt is, a nap zömét azonban mínuszban töltötte, végül 1,99 százalékos mínusszal zárt. A vezető papírok közül az OTP árfolyama a felvásárlási pletykák miatt a háromezres szintet is átlépte kezdetben, ám a záró szakaszban lezuhanva napi minimumához közel, 2930 forinton zárt, 15 milliárd forintos forgalom mellett. A blue chipek közül a Mol teljesített a legcsúfosabban, 2,55 milliárdos forgalomban 3,24 százalékot bukva 10 160 forintig csúszott le. Az 1,2 milliárd értékben forgó Richtert a nap végén 1,14 százalékkal, 26 790 forintig rántották le, bár a záró szakaszban felfelé korrigált, így legalább kimozdult a napi mélypontjáról. Szektortársa, az Egis sem teljesített jobban, 11 130 forinton fejezte be a hétfőt.
A Magyar Telekom 578 forinton zárt, 2,86 százalékos mínuszt hozott össze. A kisebb papírok közül az AAA Auto volt a nap nyertese, 13,92 százalékot javított pénteki zárásához képest, 90 forintos árfolyammal búcsúzott. Erősödött az Állami Nyomda is, 2,9 százalékkal. Legnagyobbat az illikvid Forrás-törzsrészvény és a Phylaxia esett, az utóbbi 8,33 százalékos gyengülés után 11 forinton végzett, 25 milliós forgalom mellett. Hasonló forgalomban szintén nagyot zuhant az Émász, árfolyamát 6,88 százalékkal, 20 300 forintra rántották le. Testvére, az Elmű egyáltalán nem forgott a hét első napján. Az FHB kissé emelkedni tudott.
