BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld lámpa az Externet-fúziónak

2008. november 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jóváhagyta az Externet rendkívüli közgyűlése a társaságnak a Vivanet Magyarország Kft.-vel történő egyesülését - áll a tőzsdei cég közleményében. A szinergiák jobb kihasználását, valamint a költséghatékonyság javítását megcélzó átalakulás a cégbírósági bejegyzést követően, február 28-án lép hatályba. A közgyűlés egyúttal a vonatkozó jogszabályok alapján 135 forintban, azaz az egy részvényre eső saját tőke hányadában határozta meg a jogutód társaságban részvényesként részt venni nem kívánó személyek részére kifizetendő vagyonhányad összegét. Logikus módon a lehetőséggel egyetlen jelenlegi részvényes sem kíván élni, az econet.hu Nyrt. többségi tulajdonába tartozó Externet papírjai ugyanis pénteken 645 forintot értek. (A tulajdonosi struktúrából is fakadóan a részvények likviditása igen alacsony.)

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet