BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nehezebb időszak elé néz a Fotex is

2008. november 16. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi negyedéveknél szerényebb mértékben, de tovább nőtt a lassan már szinte kizárólag ingatlanhasznosítással foglalkozó Fotex profitja, a cég az első kilenc hónap során 879,5 millió forint nyereséget termelt. A profitnövekedés motorja most is az ingatlan-bérbeadáson kívüli tevékenységek leépítésével együtt járó költségcsökkenés volt, miközben az árbevétel is jóval alacsonyabb, mint a tavalyi év hasonló időszakában (8,4 milliárd). A gyorsjelentés időszakában az ingatlanokról nem készült új értékelés és jelentős változás sem következett be állományukban, így ezen a soron maradt a közel 103 milliárd forint. A részvények értékét leginkább meghatározó új adatra a részvényeseknek a következő auditált éves beszámolóig várniuk kell.
Ugyanakkor a gyorsjelentés utal arra is, hogy a cég raktár-, iroda-, illetve üzlethelyiségeinek hasznosítása a korábbinál nehezebb időszak elé néz, a gazdasági válság hatására a fizetési hajlandóság és az új bérlők megtalálása is nehezedni fog. Ezt a cég a költségek folyamatos felülvizsgálatával kívánja kompenzálni. A társaság augusztusi rendkívüli közgyűlése elfogadta az európai vállalattá alakulást; miután egyetlen részvényes sem jelezte kiválási szándékát, így a Fotex most már bizonyosan európai cég lesz januártól.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet