A tavalyi év számai alapján a 10 milliárd forintot is meghaladja az az összeg, amit a Molnak többletként kell fizetnie a Robin Hood-adó miatt - mondta el Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója az Inforádió Aréna című műsorában. Szerinte az új adó nem jó üzenet a befektetőknek és versenyhátrányt is okoz a régiós olajcégekkel szemben, tulajdonképpen azt jelenti, mintha a nyereségadót 50 százalékkal emelnék.
Az országgyűlés által hétfőn megszavazott, a távhőszolgáltatás versenyképesebbé tételéről szóló törvény szerint az energiaellátó és -kereskedő cégeknek különadót kell fizetniük, amelynek mértéke 8 százalék, és 30 milliárdos bevételre számítanak belőle. A leginkább érintett tőzsdei cég a Mol, míg az áramszolgáltatók sokkal kisebb mértékben, elsősorban a szabadpiaci tevékenységük alapján érintettek, vélhetően legfeljebb néhány száz millió forint erejéig.
