Pénteken bejelentette a bécsi tőzsde, hogy megszerezte a Prágai Értéktőzsde 92,4 százalékát, és amennyiben az érintett hatóságok is jóváhagyják, többségi tulajdonosa lesz. A negyvenmilliárd eurós piaci kapitalizációjú cseh tőzsde, ahol 29 társaságot jegyeznek, az egyik legnagyobb a kelet-közép-európai régióban. Forgalma idén havi átlagban elérte a 2,77 milliárd eurót. Ezzel a bécsi tőzsde már három régióbeli tőzsde többségi tulajdonosa. Idén növelte tulajdonrészét 50,4 százalékra a Budapesti Értéktőzsdében (az Österreichische Kontrollbankkal közös konzorciumban 68,8 százaléka van). Júniusban pedig megvette a ljubljanai tőzsde 81,01 százalékát.
