BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az osztrák gáztőzsde

2008. november 5. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megszületett a megegyezés, megalakulhat az OMV, a Gazprom, a bécsi tőzsde és egy Centrex nevű, szintén a Gazpromhoz köthető társasággal közösen tervezett gázelosztó központ és gáztőzsde Ausztriában. A Central European Gas Hub, vagyis CEGH nevet viselő gázelosztó központ a tervezett tranzakciózárást követően 30-30 százalékban az OMV és a Gazprom, 20-20 százalékban pedig a bécsi tőzsde és a Centrex tulajdonában lesz. A gázelosztó központ mellett gáztőzsde is működik majd, ahol azonnali (spot) és határidős kereskedés folyhat. A tranzakció lezárásához versenyhivatali jóváhagyás szükséges.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet