Megszületett a megegyezés, megalakulhat az OMV, a Gazprom, a bécsi tőzsde és egy Centrex nevű, szintén a Gazpromhoz köthető társasággal közösen tervezett gázelosztó központ és gáztőzsde Ausztriában. A Central European Gas Hub, vagyis CEGH nevet viselő gázelosztó központ a tervezett tranzakciózárást követően 30-30 százalékban az OMV és a Gazprom, 20-20 százalékban pedig a bécsi tőzsde és a Centrex tulajdonában lesz. A gázelosztó központ mellett gáztőzsde is működik majd, ahol azonnali (spot) és határidős kereskedés folyhat. A tranzakció lezárásához versenyhivatali jóváhagyás szükséges.
