BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem bennfenteskedett a Mol?

2008. november 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új eljárásra kötelezte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét a Fővárosi Bíróság a Mol tavaly decemberi megbüntetése ügyében - közölte az olajcég a BÉT honlapján. Akkor a felügyelet összesen 48 millió forintra büntette meg az olajcéget, mert a hivatal szerint bennfentes módon kereskedett saját részvényeivel. A büntetést a társaság a június 15-i napot követő időszakban folytatott sajátrészvény-ügyletek miatt kapta, mivel a felügyelet határozata szerint megsértette a bennfentes kereskedelem tilalmára, illetve a bennfentes információk nyilvánosságra hozatalára és késleltetésére vonatkozó határozatokat. A büntetés az előbbi miatt 43, utóbbi kettő miatt 5 millió forintról szólt. A Mol már akkor közölte, hogy vitatja a büntetést és jogorvoslatért folyamodik. A mostani közlemény szerint a PSZÁF korábbi ítéletét a bíróság hatályon kívül helyezte és új eljárásra utasítja a felügyeletet.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet