Az eddigi különböző sorszámú vagy valamely ágazat nevével kombinált, évek óta napirenden levő Fix Plusz-alapsorozathoz képest jelentős újítást jelentő tőkevédett (garantált) alapot indít a K&H Alapkezelő. Az egyszerűen csak K&H Plusz névre keresztelt "válságtermék" egyrészt szokatlanul rövid, mintegy másfél éves futamidejű lesz, másrészt - a nehéz időkhöz szabva - abban az esetben is fizet hozamot, ha a mögöttes részvénykosár teljesítménye egyszerűen csak nem csökken. E szerény eredmény esetén már másfél évre fix húszszázalékos (mintegy évi 13 százalékos) hozam jár, vagy pedig a részvénykosár áremelkedésének 40 százalékát fizetik, amennyiben ez meghaladná az említett 20 százalékot. E fix hozamot azonban "feltételesnek" nevezik az alap dokumentumaiban, ugyanis ha a részvénykosár értéke csökken, egyáltalán nem jár hozam. Ami a mögöttes részvényeket illeti, ha valakinek eszébe jutna a hozamukat kiszámolni, alaposan meg fog izzadni, mert 30 különböző európai nagyvállalat papírjairól van szó, amelyek ráadásul más-más súllyal szerepelnek a kosárban. A jelenlegi magas kamatszint mellett mindenesetre érdemes alaposan megfontolni, érdemes-e pénzünk hozadékát kockáztatni, bár az is igaz, hogy a részvényáraknak mostanában igazán van honnan felfelé menniük…
