A horvát sajtóból származó értesülésekre hivatkozva a Bloomberg arról tudósított pénteken, hogy a Mol és a horvát kormány között folyó tárgyalásokon egyelőre lekerült a napirendről a részvénycserés ügylet, amelynek keretében 47,15 százalékos részvénytulajdonával a Mol megszerezhette volna az INA többségét. Az indoklás szerint az ok a pénzügyi válság, de a halasztás időtartamát nem határozták meg. Ugyanakkor a két fél a kiszivárgott hírek szerint tető alá hozhat egy új részvényesi megállapodást, amely felválthatja az öt év elteltével lejárót.
A megállapodás sarokpontjai lehetnek, hogy a Mol kapja meg a cégben a menedzsmentjogokat - mint Vágó Attila, a Concorde elemzője elmondta, ennek birtokában már konszolidálhatja a horvát olajtársaságot. A Mol számára az is fontos lenne, hogy az INA megszabadulhasson veszteséges gázüzletágától, aminek megvásárlására állítólag hajlik is a horvát kormány. Meg nem erősített hírek szerint ugyanakkor a horvát kormány számára biztosított az elővásárlási jog, ha a Mol el akarná adni részesedését, vagy esetleg a Molt vásárolná fel valaki.
Szintén a horvát sajtóból származik az az információ is, hogy az INA egymilliárd eurós finomítói beruházásba kezdett, melynek keretében először a rijekai, majd később a sisaki finomítót korszerűsítenék. A beruházási program befejezése 2010-re várható.
