BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csányinak újra van Molja

2008. október 26. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Átváltották a Mol-vezetők az ötéves, most lejárt ösztönzési rendszer keretében kapott kötvényeiket Mol-papírokra, így a tizennégy érintett számára összesen 327 ezer 336 részvényt írtak jóvá. A társaság által közzétett listából kiderül, hogy a Mol-vezetők többsége az idők során Mol-papírjainak jelentős részét megtartotta, így is hitet téve cége jó teljesítménye mellett. A legtöbb részvénye természetesen Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgatónak van (179 ezer), de nagy tulajdonos még Mosonyi György vezérigazgató és Áldott Zoltán ügyvezető igazgató (86,5-86,5 ezer), illetve Molnár József pénzügyi vezérigazgató-helyettes és Horváth Ferenc ügyvezető igazgató is, nekik 58 ezer részvényük van. Ezzel persze a mostani árak mellett nem jártak túl jól, de legalább bízhatnak a helyzet normalizálódásában és a Mol árfolyamának újbóli emelkedésében. Csányi Sándor a Mol igazgatóságának alelnökeként szintén kapott Mol-részvényeket, pontosan annyit (12 453 darabot), amennyit október 7-én a tőzsdén 14 136 forintos áron eladott. Az OTP elnök-vezérigazgatója ezekből a részvényekből megkapásuk pillanatában értékesített 7453 darabot 9812 forintos áron, amit közzé is tett az elmúlt hét szerdáján. A BÉT honlapján megjelent tájékoztatásban ehhez hozzátette, bizalma a Molban töretlen, az értékesítésre csak azért került sor, mert a Mol átváltoztatható kötvényeinek beváltásakor a kötvényekre felvett hitelt kellett törlesztenie, erre kellett az eladásból befolyó pénz. Csányi Sándornak ezután 5 ezer Mol-részvénye maradt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet