A Mol kézhez vette az értesítést arról, hogy az OMV törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett a társaság ellen a Fővárosi Bíróságnál, mint Cégbíróságnál a társaság alapszabályának törvénysértő voltára hivatkozva - tette közzé a Mol. A kérelem az alapszabálynak a B sorozatú elsőbbségi részvényre és szavazati jogra vonatkozó korlátozásai és az OMV által tavaly indított, és a Fővárosi Bíróság által elutasított keresetéhez kapcsolódik. Ebben az OMV a Mol áprilisi közgyűlése valamennyi határozatának hatályon kívül helyezését kérte.
