BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik a pénz a garantált betétekbe

2008. október 12. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Menekülnek az ügyfelek a befektetési alapokból és rohamozzák a bankokat - hogy betegyenek. Egyetlen hét alatt 52,1 milliárd dollárt menekítettek ki befektetők amerikai részvény-, illetve kötvényalapokból, hogy a kormány által garantált bankbetétekbe fektessék pénzüket. Összehasonlításképpen az egyre mélyülő válság által fémjelzett szeptember 72,3 milliárdos havi csúcsot döntött az alapokból történő tőkekivonások terén - írja a Bloomberg. Ellenben a bankbetétek összértéke 185,5 milliárd dollárral növekedett az elmúlt hónap során. Az augusztus 31-én 11 600 milliárd dollárt kezelő befektetési alapok 5600 milliárdot tartottak részvényekben, 1800 milliárdot kötvényekben, illetve mintegy 4200 milliárdot egyéb pénzpiaci eszközökben. A húszmilliárd dollár feletti aktív kezelésű részvényalapok átlagosan 28-44 százalékot buktak szeptemberben. A legnagyobb amerikai befektetési alap, a 179 milliárd dollárt kezelő Growth Fund of America például 33 százalékot vesztett befektetésein. Ez pedig jelentősen meghaladja az S&P-500, újratőkésített osztalékokkal számolt előző havi, 8,9 százalékot kitevő visszaesését.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet