Romániában, Ukrajnában, Oroszországban és Indonéziában is felfüggesztették szerdán a kereskedést a részvényárfolyamok összeomlása miatt.
Az elmúlt két évtized legrosszabb hetét élik a feltörekvő piacok. Az orosz Micex heti 20 százalékos zuhanása után szerdán 14-et esett, mielőtt délelőtt 11 óra körül lehúzták a moszkvai tőzsde rolóját - írja a Bloomberg. A rubelben denominált részvénypiac akár péntekig is zárva tarthat, hacsak a piaci felügyelet másképp nem dönt, a dolláralapú RTS-t azonban határozatlan időre függesztették fel. A Jakarta Composite Index a hétfő óta elszenvedett 25 százalékos veszteségét szerdán további 10 százalékkal tetézte, ilyen arányú napon belüli esésre az 1998-as válság óta nem került sor. A bukaresti piaci szereplők között soha nem látott pánikot váltott ki, hogy a román tőzsde történetében először - a részvények megállíthatatlan zuhanása miatt - felfüggesztették a kereskedést. A reggeli nyitást követően alig három órával a vezető papírok indexe, a BET közel 10 százalékot zuhant, a likviditását tekintve tíz legnagyobb vállalat közül hét - többek között a BRD és a Petrom (SNP) - elérte a megengedett mínusz 15 százalékos küszöböt.
