BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irán is szeretne olajtőzsdét

2008. május 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A teheráni székhelyű Iráni Árutőzsde (IME) a Bloomberg szerint júliusra több nyersanyagra határidős kereskedés megindítását tervezi. Ennek hátterében az áll, hogy az ország növelni kívánja befolyását a Közel-Keleten, ahol Dubaiban már két tőzsde verseng a vásárlókért határidős olaj-, arany- és acélkontraktusok kínálatával. Az iráni tőzsde a nyersanyag-kereskedelmet azonban a belföldi piacra korlátozza majd, és az ügyleteket helyi valutában, rialban fogja elszámolni. Ahmad Rezaei, a tőzsde igazgatója kifejtette, hogy az olajszármazékok és aranykontraktusok a most bevezetendő határidős nyersolajjegyzések előfutárai lehetnek.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet