BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sáv nélkül erősödött a forint

2008. február 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az árfolyamsáv hétfői eltörlését követően a forint gyorsan erősödött, kedd reggel az euró árfolyamának újabb meglepetésszerű csökkenését tapasztalta az ING Bank devizapiaci szakembere, Geszti Pál, amit a monetáris politika hitelességének növekedése mellett a feltörekvő piacok hangulatának tulajdonított. Az euró jegyzése a reggeli 261,50 forintról késő délutánra 258 forintra süllyedt. A dollár ugyancsak jelentősen olcsóbb lett, a reggeli 177 forintos árfolyam délutánra 173,50 forintra esett. A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 35 milliárd forintos mennyiségre 58,9 milliárdnyi ajánlat érkezett, az ÁKK nem változtatott az elfogadott mennyiségen. A hozamok 7,65 és 7,81 százalék között szóródtak, a 7,77 százalékos átlag 12 bázisponttal haladja meg a hétfői másodpiaci referenciahozamot. Az állampapírok másodlagos piacán ezúttal emelkedtek a hozamok. Bár a hat hónapos referenciaérték még 5 bázisponttal süllyedt, a többi éven belüli lejárat 15-18 bázisponttal, míg éven túl 6-13 bázisponttal mentek föl a hozamok.
A kéthetes MNB-kötvények aukcióján a lejáró, 150,4 milliárd forintos mennyiséggel szemben 445,5 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek, a 7,50 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya 484,7 milliárdról 779,8 milliárd forintra nő.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet