Izgalmas napot tudhatnak maguk mögött a bankközi devizapiac szereplői, miután a forintot megmozgatta az árfolyamsáv eltörlésének híre. A monetáris tanács döntéséig - ami kiegészült az alapkamat szinten hagyásával - 263,50 forint közelében jegyezték az eurót, majd kora délután az árfolyam egy pillanatra 258 forintig esett, fél öt tájban viszont már 262 volt a kurzus, vagyis továbbra is erősebb volt a hazai deviza, mint a péntek délutáni 264,50 forintos szint. A dollár jegyzése a délelőtti 178 forinthoz közeli szintről rövid időre 175 forintig esett, majd késő délután 177 forinton állt, szemben a pénteki 178,40 forinttal. Az elemzők üdvözölték a sáveltörlést, hangsúlyozták azonban, hogy a gazdaság esetlegesen tovább romló fundamentumai kamatemelést tehetnek szükségessé.
Az állampapírok másodlagos piacán is éreztette hatását a jegybank döntése. A referenciahozamok a szerényebb mértékben süllyedő, három bázisponttal lejjebb kerülő hat hónapos benchmark kivételével jókora zuhanást mutattak: a rövid oldalon 30-35 míg éven túl 20-27 bázisponttal estek az értékek.
