BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kamatdöntésre vár a forintpiac

2008. február 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki nap nyugodtan telt a bankközi devizapiacon. Az euró árfolyama délelőtt 265,20 forintra emelkedett a csütörtök esti 264,30 forintról, majd késő délutánra visszatért 264,20 forintra. A mozgás mögött nem volt nagy forgalom, az árfolyam nem lépett ki az elmúlt napokra jellemző 264-267 forintos kereskedési sávból, a befektetők pedig már a hétfői kamatdöntésre készültek - mondta az ING devizakereskedője. A szakember hangsúlyozza, hogy a jegybanki döntéshozók nehéz helyzetben vannak; egy kamatemelés - főleg egy 25 bázispontos - szerinte ugyanakkor olaj lenne a tűzre, és középtávon további forintgyengülést eredményezne. Ha a befektetők látják, hogy ki lehet kényszeríteni a kamatemelést, akkor vélhetően tovább adnák a forintot. A dollár gyengült az euróval szemben, az árfolyam 1,4840-re emelkedett, a forintjegyzés pedig a csütörtöki 178,30 forintról 178 forintra süllyedt.
Az állampapírok másodlagos piacán a három bázisponttal süllyedő hat hónapos referenciahozam mellett a többi lejáraton emelkedtek az értékek, a rövid oldalon 3-5, míg éven túl 1-2 bázisponttal araszoltak föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet