A BÉT-en a nyugat-európai részvénypiacokhoz hasonlóan derűs hangulatban indult a nap, félidőben azonban dél felé fordultak az árfolyamok, amire a nyitás után visszacsúszó amerikai indexek még rátettek egy lapáttal. A kereskedést csupán minimális pluszban,
23 879 ponton fejezte be a BUX, pedig korábban még 24 300 pont fölött is járt.
A vezető részvények mindegyike impozáns nyereséggel indította a napot, záráskor azonban egyedül az olajrészvény cserélt gazdát a pozitív tartományban. A részvényt emellett a délutáni visszaesés is elkerülte, az utolsó papírok 1,7 százalékos pluszban, 23 805 ponton fordultak meg. A saját részvényeket továbbra is ütemesen vásárló OTP magabiztos erősödéssel indult, 7600 forint fölött azonban masszív eladói nyomással találkozott. Az árfolyam végül 7465 forintig süllyedt, ami a szerdai naphoz képest 0,3 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A 24 milliárd forintos összforgalom közel kétharmadát a bankpapír adta. Ellentétes irányba mozogtak a gyógyszerszektor szereplői: míg az Egis 0,3 százalékkal, 18 850 forintra drágult, addig a Richter a blue chipek veszteseként - közel négymilliárdos forgalom mellett - 2,3 százalékkal, 37 700 forintra esett. A zárás előtti percekben még egyszázalékos pluszban forgó Magyar Telekom végül 845 forinton búcsúzott, ami 0,1 százalékos mínuszt takart.
A négy blue chip után az Émász forgott a legnagyobb értékben, az áramszolgáltató árfolyama 0,5 százalékkal, 23 190 forintra süllyedt. A Rába ezzel szemben 1,4 százalékkal, az FHB pedig 1,2 százalékkal javult, míg az értékelhető forgalmú részvények közül a nap nyertese címet a Phylaxia és a FreeSoft szerezte meg, megközelítőleg nyolcszázalékos erősödéssel. A legrosszabbul szereplő TVK 2,6 százalékkal, 5815 forintra gyengült.
