BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A sáveltörlésre spekuláltak a forintpiacon

2008. február 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon forintgyengüléssel indult a nap, az euró jegyzése a reggeli 265 forintról hamar fölszaladt 267-ig, majd a napot a 266 forintos szint körüli ingadozással töltötte. A Bloomberg által megkérdezett elemzők a forintesés kapcsán megjegyezték, hogy a hirtelen mozgás a kamatemelés esélyét csökkentő reggeli béradatoknak volt betudható. Az ING devizakereskedője szerint ezzel szemben a hazai deviza gyengülése sokkal inkább azzal az ismét erőre kapott pletykával magyarázható, amely szerint a kormány és az MNB a forint árfolyamsávjának eltörléséről tárgyal. Később a kormányzat ezeket a híreszteléseket cáfolta. A dollár forintjegyzése 181,70 forintra emelkedett a kedd esti 179,60-ról.
A hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 20 milliárd forintos mennyiségre csupán 26 milliárdnyi ajánlat érkezett, amiből az ÁKK a tervnek megfelelő mennyiséget fogadta el. A hozamok 7,90 és 8,12 százalék között szóródtak, a 8,07-os átlag 22 bázisponttal haladta meg a tegnapi másodpiaci referenciahozamot.
Az állampapírok másodlagos piacán a keddi után szerdán is számottevő hozamemelkedés történt, a rövid oldalon a három hónapos benchmark 3, a hat és 12 hónapos 20, illetve 22 bázisponttal ment föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet