BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénz- és állampapírpiac

Kamatemelést áraztak be a befektetők

2008. február 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon optimista hangulatban kezdődött a kereskedés tegnap, az európai bankokról megjelenő negatív hírek azonban mindezt gyökeresen megváltoztatták. Az euró árfolyama előbb 262,70 forintra süllyedt, majd a kedvezőtlen hírek nyomán esésbe váltó tőzsdék a feltörekvő piaci devizákat is lehúzták, így a közös európai deviza 264 forint közelébe drágult. Késő délután 263,80 forinton állt a jegyzés. Gyengült a lengyel zloty és a török líra is, a dél-afrikai rand ugyancsak veszített értékéből. A dollár tovább gyengült az euróval szemben, 179,10 forint volt délután, a hétfő esti 179,40-dal szemben.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 20 milliárd forintos mennyiségre 51 milliárdnyi ajánlat érkezett, amiből az ÁKK a tervnek megfelelően fogadott el. A 7,81 százalékos átlaghozam kilenc bázisponttal múlta felül a hétfői másodpiaci referenciahozamot. Az állampapírok másodlagos piacán ugrásszerű hozamemelkedés történt, a rövid oldalon 10-25, míg éven túl 7-17 bázisponttal mentek föl a referenciamutatók. A három hónapos például 7,97 százalékra ugrott - szemben a 7,50 százalékos alapkamattal -, ami azt jelenti, hogy egy 50 bázispontos kamatemelést gyakorlatilag beárazott a piac.
A kéthetes MNB-kötvények aukcióján a lejáró 447,9 milliárd forintos mennyiséggel szemben 334,3 milliárd forint értékű papír megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,50 százalékos alapkamat mellett. A kötvények állománya 598,3 milliárdról 484,7 milliárd forintra csökkent.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet