A gyakorlatilag forgalommentes péntek délelőtti kereskedésben 261,50 plusz-mínusz 1 forintos sávban ingadozott az euró a bankközi devizapiacon, majd a délután folyamán 263 forintig emelkedett, szintén alacsony érdeklődés mellett. Egy nappal korábban még 261,70 forinton állt a kurzus. Az ING Bank üzletkötője szerint a 260-as szint erős támasznak tűnik, vagyis ennél lejjebb nem tud süllyedni az euró, de számottevő forintgyengülésre sincs kilátás. Jelentősebb mozgás az MNB monetáris tanácsának február 25-ei kamatdöntő ülése után várható. A szakember szerint a tartás volna a legjobb megoldás, de úgy véli, hogy ha emelésről határoz a testület, legalább 50 bázispontos szigorításra volna szükség. Egy ennél kisebb, 25 bázispontos emelés ugyanis bizonytalanságot sugallna.
A dollár a Fed további kamatcsökkentést valószínűsítő kommentárját követően gyengült az euróhoz viszonyítva, forintban 179 forint körül alakult pénteken késő délután, ami nem jelentett érdemi változást a csütörtök esti állapothoz képest. Az állampapírok másodlagos piacán az egy bázisponttal süllyedő egyéves mutató kivételével emelkedtek a referenciahozamok, a rövid oldalon négy, míg éven túl 3-7 bázisponttal
