BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csendesebben hullámzott a forint

2008. február 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon előbb forintgyengüléssel, majd erősödéssel telt a szerdai nap. Az euró kora délelőtt 264,50 forintra emelkedett, majd visszaesett 263 forint alá, késő délután pedig 262,50 forint volt, szemben a keddi 263 forinttal. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy alacsony forgalmú ingadozással telt a nap az említett sávban. Hozzátette, hogy a hét eleji nagy forgalmú, hektikus áringadozású időszak után csendesebb napokat élnek át a befektetők, akik most vélhetően az MNB kamatdöntésével kapcsolatos kommentekre várnak. A dollár a délelőtt folyamán erőt gyűjtött, euróval szembeni jegyzése 1,4540-ig jutott, délutánra azonban visszatért a kedd esti szint közelébe, 1,4580-ra. A dollár forintjegyzése reggel 181,50 forinton is járt, később azonban a 180 forintos határ közelébe ereszkedett, ami megegyezett az egy nappal korábbi kurzussal.
Az állampapírok másodlagos piacán a stagnáló hat hónapos referenciahozam kivételével csökkentek a benchmarkok, ennek mértéke a rövid oldalon 5-8, míg az éven túli futamidőknél 3-6 bázispont volt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet