Negatív hetet zártak az európai tőzsdék, annak ellenére, hogy pénteken sikerült faragni a korábban felhalmozott veszteségekből. A hét utolsó napján a Footsie egyszázalékos, míg a DAX félszázalékos előnnyel, a CAC- 40 pedig - nagyrészt a banki és az autóipari szektor teljesítménye által lehúzva - 0,3 százalékos mínuszban zárta a kereskedést.
Az OPEC berkeiből kiszivárgott információ, miszerint az olajnagyhatalmak csökkenthetik a kitermelés mértékét, hogy fenntarthassák az energiahordozó 80 dollár körüli árfolyamát, jót tett az olajipari vállalatoknak, ám kedvezőtlen helyzetbe hozta az autógyártókat. A nemesfémek erősödő jegyzése javított a bányaipari társaságok megítélésén - nem csoda hát, hogy a londoni tőzsde vezető szereplői pénteken a bányászati szektorból kerültek ki. A szektort emellett mozgásban tartják a Rio Tinto felvásárlására irányuló törekvések is. A techszektor részvényeinek teljesítményére pénteken is rányomta a bélyegét az Infineon csütörtöki kedvezőtlen bejelentése, miszerint forgalma a vártnál alacsonyabb lett, és a tavalyi év utolsó negyedévét is veszteséggel zárta. A GlaxoSmithKline csütörtöki gyorsjelentése csalódást okozott a befektetőknek, akik pénteken tovább adták a gyógyszerpapírt, nem kímélve a szektortársakat sem. A pénteki nap rosszhír-hozója azonban kétségkívül az Alcatel-Lucent volt. A világ legnagyobb, telekommunikációs berendezéseket gyártó cégének negyedik negyedéves vesztesége a vártnál is nagyobb lett. A cég további veszteségre számít az első negyedévben.
Erős kezdés után vegyesen zártak pénteken a főbb tengerentúli részvényindexek, a Dow 0,5 százalékkal süllyedt, míg a Nasdaq ugyanilyen mértékben javult. A pénzügyi szektor ismét a negatív tartományban fejezte be a kereskedést, miután a hitelkockázati mutatók jelentősen megugrottak: a JPMorgan, a Bank of America és a Citigroup egyaránt közel háromszázalékos veszteséget szenvedett el. Az S&P-500 indexben szereplő bankok és brókercégek hat éve nem látott zuhanást mutattak a héten. A lakáspiaci visszaesés a szektor egyik beszállítójának negyedéves eredményében is megmutatkozott, a Weyerhaeuser veszteséget jelentett, amire a részvény árfolyama közel négy százalékkal zuhant. A technológiai szektorban ugyanakkor a vevők voltak túlsúlyban, a Microsoft 1,5, az Apple 3,5 százalékkal erősödött. Az optimizmus elsősorban annak volt köszönhető, hogy az eddigi gyorsjelentések alapján a techcégek a negyedik negyedévben 29 százalékos nyereségnövekedést produkáltak.
