BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanást hozott az amerikai adat

2008. február 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfői amerikai esésnek megfelelően a negatív tartományból startolt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a veszteséget azonban - az OTP-nek köszönhetően - hamar ledolgozta, és délben már pozitív BUX-változásnak örülhettek a befektetők. Ez sem tartott sokáig, ugyanis a kora délután megjelenő, vártnál sokkal rosszabb amerikai szolgáltatói beszerzési menedzserindex elrontotta a hangulatot, a BUX meredeken esett, majd a napot 1,9 százalékos mínuszban, 23 395 ponton fejezte be.
A vezető részvények közül mindegyik egy százalékot meghaladó veszteséget szenvedett el, a legrosszabb teljesítményt a Mol nyújtotta, árfolyama 2,4 százalékkal, 22 865 forintra esett. A délelőtt folyamán erősödő, és rövid ideig 7400 forinton forgó OTP ugyancsak erőteljes zuhanást mutatott, az utolsó papírok 1,6 százalékos mínuszban, 7180 forinton cseréltek gazdát. Forgalom tekintetében az OTP kiemelkedett a mezőnyből, a 22,6 milliárd forintos összforgalomból 16,5 milliárdot a bankrészvény adott. A Richter és a Magyar Telekom kisebb veszteséggel megúszta, a gyógyszerpapír 1,5 százalékkal, 38 400 forintra, míg a távközlési részvény 1,2 százalékkal, 860 forintra süllyedt.
A pesszimista hangulatból a második vonal részvényei sem tudták kivonni magukat, a nap vesztese címet kiérdemlő Fotex például 5,7 százalékkal, 726 forintra zuhant, míg az FHB 4,1 százalékkal, 1630 forintra, a Synergon pedig 1,6 százalékkal, 1619 forintra értékelődött le. Az ötödik legnagyobb forgalmú részvény, a Rába biztatóan emelkedett a délelőtt folyamán, a kétszázalékos nyereség azonban hamar elolvadt, a záráskor feljegyzett 1728 forintos kurzus pedig már 0,7 százalékos veszteséget takart.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet