Az optimista távol-keleti és nyugat-európai hangulatnak köszönhetően magabiztos erősödéssel indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, zárásra ennek azonban már nyoma sem maradt. A BUX-ban több mint 60 százalékos súllyal szereplő OTP-Mol páros piacára folyamatosan érkeztek az eladók, az irányadó index a reggeli közel 400 pontos többlete a kereskedés végére elolvadt, a 23 842 pontos záróérték minimális gyengülést takart.
A blue chipek vesztese az OTP volt, a bankrészvény a Cashline optimista elemzése és rövid távú vételi ajánlása ellenére meredeken esett. A nyitás után még 7600 forint közelében forgó részvény árfolyama 7250 forint alá süllyedt a kereskedés végére, az utolsó papírok pedig 1,6 százalékos mínuszban, 7299 forinton cseréltek gazdát. A 25 milliárd forintos összforgalom közel kétharmadát az OTP adta. A Mol piacán a nap végére kialakult veszteség egy részét a zárószakaszban sikerült lefaragni, a 23 435 forintos záróárfolyam 0,3 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A Magyar Telekom és a Richter esetében viszont megmaradt a kezdeti többlet, előbbi 1,3 százalékkal, 870 forintra, utóbbi 1,1 százalékkal, 38 990 forintra drágult.
A négy vezető részvény után a legnagyobb értékben a Humet papírjai cseréltek gazdát, ami a társaság friss profit warningjának volt köszönhető, amelyben a cég jelezte, hogy árbevétele és nyeresége jelentősen meghaladja a korábbi évekét. A hírre az árfolyam 11,1 százalékkal, 90 forintra emelkedett, 134 millió forintos forgalom mellett. Ugyancsak eredményesen telt a nap az FHB és a Danubius piacán, előbbi 6,3, utóbbi 2,7 százalékkal drágult. Egy százalékkal esett ezzel szemben az Egis kurzusa, az Émász pedig 0,6 százalékkal gyengült.
