A tőzsdei részvényárfolyamok emelkedésével párhuzamosan lendületes erősödéssel indult a forint is a bankközi devizapiacon, az euró árfolyama egészen a 256 forintos szintig süllyedt. Ezután némileg korrigált a jegyzés, a késő délutáni 257 forinthoz közeli kurzus azonban még így is alacsonyabb a péntek esti 257,80 forintos szinthez képest. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy jelenleg nincs nagy érdeklődés a piacon, hiányoznak a mozgást bármelyik irányba befolyásoló hírek. A szakember szerint a 256 forintos szint megérintésével vélhetően pár napos időtávon megvolt az alja, míg egy esetleges gyengülés esetén a 258,50 és a 260 forintos szint szolgálhat fontos technikai ellenállási szintként. Egy nagyobb gyengüléshez az kellene, hogy a világ börzéin ismét megszaporodjanak a rossz hírek, a tőzsdeindexek pedig zuhanjanak.
A dollárt 173,30 forinton jegyezték, szemben a péntek esti 173,80 forinttal. Az állampapírok másodlagos piacán csak kisebb hozamváltozások történtek. A rövid oldalon a három hónapos referenciahozam két bázisponttal emelkedett, az egyéves hárommal süllyedt, míg éven túl 1-3 bázispontos csökkenés volt.
