BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge adat miatt esett a dollár

2008. február 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csendesen telt a pénteki nap eleje a bankközi devizapiacon, majd a kora délután megjelenő - a vártnál jelentősen rosszabb - amerikai munkaerő-piaci adatok felkavarták az álló vizet. Az eurót a délelőtt folyamán 258 forint közelében jegyezték - devizakereskedők szerint a piaci szereplők iránymutatásra vártak -, ami nem jelentett érdemi változást az előző nap esti árfolyamhoz képest, majd késő délután, a hazai kereskedés zárása után 257,40 forintig süllyedt a jegyzés. A régióban számottevő erősödéssel indult a lengyel zloty, később azonban csökkent az előnye. A dollár a délutáni adatok megjelenését követően hirtelen gyengült, az euróhoz mért jegyzése 1,4880-ról 1,4940-re ugrott. A zöldhasú forintban a délelőtt folyamán ugyancsak nem mutatott érdemi változást, később pedig 172,50 forintra süllyedt, egy nappal korábban még 174,1 forinton állt.
Az állampapírok másodlagos piacán csupán három lejáraton mozdultak el a referenciahozamok, az egy- és ötéves benchmark egy-egy bázisponttal emelkedett, míg a 15 éves négy bázisponttal ment föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet