Eséssel indult a nap a nyugat-európai részvénypiacokon, zárásra azonban sikerült kozmetikázni az árfolyamokat, a DAX csak 0,3, a CAC 0,1 százalékkal gyengült, sőt az FTSE-100 0,7 százalékkal erősödött. A kereskedés első felének eséséhez hozzájárultak a vártnál rosszabb makroadatok és az, hogy az amerikai kamatvágásra a Wall Streeten is inkább eladással reagáltak a befektetők. Nem tett jót az európai bankszektornak, hogy a svájci bankfelügyelet bejelentése szerint az UBS és a Credit Suisse nagyobb összeget veszthetett, mint amiről eddig szó volt. A szektor szereplői többnyire gyengültek csütörtökön. Esett az AstraZeneca is, miután a gyógyszergyártó eredménye elmaradt a várakozásoktól.
Főleg a süllyedő Európának és a kiábrándító munkaerő-piaci adatnak betudhatóan jókora mínuszból startoltak a tengerentúli részvényindexek is, később azonban folyamatosan érkeztek a vevők, és lapzártánkra már a pozitív tartományban álltak a főbb indexek: a Dow Jones 0,1, a Nasdaq 0,2 százalékos többletet mutatott félidőben. A kezdeti pesszimizmust erősítette a világ legnagyobb kötvénybiztosítójának jelentős veszteségleírása, az MBIA negyedik negyedéves vesztesége 2,3 milliárd dollárra rúgott, a részvény jókora mínuszból indult, de hamar visszakapaszkodott a pozitív tartományba. Ugyancsak a pluszban forgott az Amazon, amely duplázódó negyedéves eredményről számolt be. A Starbucks a várakozásoktól elmaradó, a MasterCard viszont azokat meghaladó negyedéves eredményt közölt. Lefelé húzta az energiaszektor képviselőinek árfolyamát a süllyedő olajár, az Exxon és a Chevron egyaránt a negatív tartományban forgott.
