BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most a Mol húzta le a BUX-ot

2008. január 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tőzsdénk kedden kimaradt az európai optimizmusból, miközben kontinensünk börzéinek indexei lendületesen emelkedtek, a BUX hétfői záróértéke körül ingadozott. A délutánt a negatív tartományban töltötte a mutató, míg végül 23 744 ponton fejezte be a kereskedést, ami 0,3 százalékos gyengülést takart. A börze alulteljesítéséhez vélhetően hozzájárult, hogy a UBS a gyatra makrogazdasági és növekedési kilátásokra hivatkozva alulsúlyozásra minősítette le a magyar papírokat. A forgalom meghaladta a 24 milliárd forintot.
Az enyhe mínusz a Mol esésének volt betudható, az első percekben még a negatív tartományban járó, majd pluszba emelkedő olajpapír 22 855 forinton állapodott meg, ami 1,3 százalékkal maradt el a hétfői záróértéktől. A forgalom megközelítette a 11 milliárd forintot, ez volt a legmagasabb összérték a parketten. Megközelítőleg kétszázalékos sávban ingadozott a Magyar Telekom, a napot ezzel együtt is pont a hétfői záróértéken, 832 forinton fejezte be. Az OTP és a Richter enyhe pluszt gyűjtött össze, előbbi 0,1 százalékkal, 7690 forintra, utóbbi 0,2 százalékkal, 38 125 forintra drágult.
Mérsékelt emelkedésnek örülhettek a tőzsdén jegyzett kisebbik bank befektetői is, az FHB 0,3 százalékkal, 1517 forintra javult, míg az Egis ugyanilyen mértékben 17 705 forintra, a Synergon pedig 0,1 százalékkal, 1614 forintra süllyedt. Az Állami Nyomda árfolyama annak ellenére gyengült másfél százalékkal, hogy a cég szerződést írt alá a népszavazással kapcsolatos nyomtatványok gyártására, szállítására és újabb megrendelést kapott az ír kormánytól. A nap nyertese az Orco lett 6,1 százalékos felértékelődéssel, a legrosszabbul pedig a Genesis szerepelt, 3,2 százalékos eséssel.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet