BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhantak az európai bankok

2008. január 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki tengerentúli és a hétfői ázsiai veszteségek után, amikor a japán Nikkei például közel 4 százalékos mínusszal zárt, az európai börzék is erős mínuszban rajtoltak. A délután folyamán azonban érezhetően enyhült a pesszimizmus, és a DAX végül stagnálva, míg a CAC 0,6, az FTSE-100 pedig 1,4 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A kezdeti pesszimista hangulat elsősorban a bankokat és az alapanyaggyártókat érintette, az előbbi szektort ismét a jelzáloghátterű leírások miatti aggodalmak sújtották. Utóbbi esetében pedig az amerikai gazdasággal kapcsolatos recessziós félelmek, valamint a süllyedő nyersanyagárak húzták le az árfolyamokat: jelentősen esett az Antofagasta és a Total. A Barclays és a Royal Bank of Scotland eséséhez a negatív szektorhangulat mellett a Dresdner Kleinwort további, veszteségleírásokra vonatkozó előrejelzései is hozzájárultak, míg az ötmilliárdos veszteség miatt zuhanó Société Générale hároméves mélypontot ért el. A belga-holland Fortis Bank kimaradt az esésből, az egymilliárd eurós 2007-es eredményre számító cég részvényei a pénteki zuhanás után lendületes drágulást mutattak.
A tengerentúlon is eladással indult a nap, később azonban a Fed kamatvágásával kapcsolatos várakozások erősödésének köszönhetően emelkedtek az indexek, a Dow Jones 0,6, a Nasdaq 0,4 százalékos többletet mutatott lapzártánkkor. Ott viszont jól szerepeltek a bankok, miután a befektetők arra számítanak, hogy a csökkenő kamatoknak köszönhetően újra növekvő profitot tudnak majd felmutatni. A JPMorgan Chase és a Bank of America két százalékkal javult. Több mint öt százalékkal zuhant ugyanakkor a McDonald's, mert Amerikában stagnáló árbevételről számolt be.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet