A mozgalmas múlt hét után hétfőn is jókora veszteségekkel indult a kereskedés, a BUX kétszázalékos mínuszból startolt, majd egy kora délutáni újabb visszaesést követően fokozatosan dolgozta le hátrányát. Az amerikai nyitás utáni emelkedés Európában is jót tett az árfolyamoknak, így az index vesztesége záráskor már csupán 0,4 százalék volt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 0,4 százalékkal,
25 205 pontra emelkedett.
A vezető részvények közül egyedül az OTP maradt ki a délutáni feltámadásból: 16 milliárd forintos forgalom mellett 3,4 százalékos mínuszban, 7680 forinton fejezte be a kereskedést, de pár perccel a zárás előtt ennél jó száz forinttal mélyebben is járt. A Mol a negatív szektorhangulat ellenére szépen felkapaszkodott, az 1,4 százalékos felértékelődést jelentő 23 145 forintos nap végi árfolyam mintegy ezer forinttal haladta meg a napi minimumárat. Hasonló mértékben javult a Richter és a Magyar Telekom is, előbbi 1,3 százalékkal, 38 050 forintra, utóbbi 1,5 százalékkal, 832 forintra erősödött. A telekompapír a teljes többletet az utolsó húsz percben érkező vevőknek köszönhette.
A közepes kapitalizációjú részvények közül a legnagyobb érdeklődés a Rába iránt mutatkozott, a több mint százmillió forintos forgalom mellé 1,6 százalékkal, 1664 forintra süllyedő árfolyam társult. Ugyancsak veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a Synergon és az Egis tulajdonosai, a szoftvercég 0,9, míg a gyógyszergyártó 2,5 százalékkal lett olcsóbb. A számottevő mértékben erősödő részvények között érdemes megemlíteni a két százalékkal dráguló Fotexet és a 2,5 százalékkal izmosodó Pannon-Flaxot. A nap vesztese a 3,7 százalékkal, 286 forintra eső AAA Auto lett, míg a legjobban az Exbus szerepelt, közel hétszázalékos felértékelődéssel.
