A szerdai naphoz hasonlóan tegnap is magas volatilitás és zuhanó részvényárfolyamok jellemezték a Budapesti Értéktőzsdét. Bár a BUX a kereskedés első perceiben még több mint egyszázalékos többletet mutatott, zárásra ebből semmi sem maradt: a mutató - egy délutáni emelkedési kísérletet követően - 2,2 százalékos leértékelődés után 23 246 ponton állapodott meg. A forgalom meghaladta a 40 milliárd forintot.
A blue chipek - a trenddel szembe menő OTP kivételével - jelentős veszteséget könyveltek el, a szerdán több mint öt százalékkal zuhanó bankrészvény húszmilliárd forintos forgalom mellett 1,3 százalékos pluszban, 7777 forinton zárt, pedig zárás előtt egy órával még háromszázalékos többletet is mutatott. A legrosszabbul a Mol szerepelt, az olajpapír árfolyama - bár reggel még 22 000 forint közelében forgott - 5,1 százalékkal esett, ezzel 11 500 forinttal távolodott el az OMV által még tavaly tett 32 000 forintos feltételes felvásárlási ajánlat árfolyamától. A Richter hasonló mértékben gyengült, az utolsó tétel 4,3 százalékos mínuszban, 37 810 forinton cserélt gazdát, miközben a Magyar Telekom 1,9 százalékkal, 865 forintra gyengült. Az Egis piacán sem volt érezhető a pesszimista hangulat, a kisebbik gyógyszergyártó papírja 0,5 százalékkal, 19 200 forintra drágult.
Nem voltak ilyen szerencsések a Pannonplast, az econet és az AAA Auto tulajdonosai, mindhárom részvény több mint négyszázalékos veszteséget mutatott záráskor. Az unió szabadalmi hivatalával szoftverfejlesztésre és informatikai támogatásra szerződést kötő Freesoft 1,3 százalékkal gyengült. A nap nyertesei között csak kisebb forgalmú cégeket lehetett találni: a Phylaxia négy, a Konzum három százalékkal drágult.
