A rendkívül pesszimista amerikai zárás és az ugyancsak negatív távol-keleti hangulat megalapozta a zuhanást a pesti parketten is, az árfolyamok ennek megfelelően jókora mínuszból startoltak szerdán. A BUX kora délután átmenetileg lefaragott a hátrányából, a nyitás után ismét gyengülő tengerentúli tőzsdék láttán azonban újra felbukkantak az eladók. A mutató végül 3,1 százalékos mínuszban, 23 764 ponton állapodott meg, de napközben volt ez alatt is, és ingadozásával izgalmas pillanatokat okozott a befektetőknek. A határidős index decemberi lejárata ennél kisebb veszteséggel megúszta, az utolsó kontraktusok 1,1 százalékos mínuszban, 25 450 ponton cseréltek gazdát.
A nap nagy vesztese az OTP volt, a bankrészvény több mint 25 milliárd forintos forgalom mellett 5,5 százalékkal, 7680 forintra zuhant, ami egyben a napi mélypontot jelentette. A papír ezzel a teljesítménnyel a november végi minimumára csúszott le. A borús nemzetközi hangulat ellenére az elmúlt hetekben emelkedő Richter közel hétmilliárd forintos kötési összérték mellett 2,7 százalékkal, 39 500 forintra süllyedt. A Mol és a Magyar Telekom kisebb veszteséggel megúszta, előbbi 1,8 százalékkal, 21 595 forintra, utóbbi 0,9 százalékkal, 882 forintra gyengült. Az olajpapír esetében ezen az árfolyamon utoljára 2007 áprilisában születtek üzletek.
Az eladók nem kímélték a közepes kapitalizációjú részvényeket sem, a Fotex 5,5, az econet 4,6, a Rába pedig 4,0 százalékos leértékelődést szenvedett el, az FHB félmilliárd forintos forgalom mellett közel három százalékkal, 1590 forintra esett. A hangulatot jól mutatja, hogy egyáltalán nem volt emelkedő részvény a parketten, a legjobban szereplő Egisnek is csupán stagnálásra futotta. A nap vesztese a Konzum volt több mint 15 százalékos zuhanással.
