BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A régióval együtt erősödött a forint

2008. január 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forint kismértékben erősödött pénteken a bankközi devizapiacon. Az euró jegyzése a csütörtök esti 253,80 forint után 253,30 forintról indulva 253,70-ig emelkedett pénteken, majd a délután folyamán 253,20 forintig süllyedt. Az erősödés az egész régióban megfigyelhető volt, javult a lengyel zloty, a török líra és a szlovák korona is. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy a forgalom továbbra is év eleji, azaz alacsonynak mondható. A szakember hozzátette, hogy az év harmadik hetére sem vár nagy elmozdulásokat. A dollár euróhoz mért árfolyama szintén nem mutatott számottevő elmozdulást, a jegyzés kevéssel 1,4800 alatt ingadozott. A zöldhasú forintkurzusa ismét közelebb került a 170-hez: a csütörtöki 172,20 forintról 171 forint közelébe süllyedt.
Az állampapírok másodlagos piacán a referenciahozamok többsége nem mozdult, kivételt jelentett az öt bázisponttal emelkedő hat hónapos, illetve a három bázisponttal süllyedő három- és tízéves benchmark

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet