A karácsonykor is nagyrészt nyitva tartó amerikai börzék emelkedése előrevetítette a pozitív nyitást az öreg kontinensen, a BUX ennek megfelelően lendületes erősödéssel indult. A mutató napközben némileg korrigált, a délutáni vevők azonban - az erejüket vesztő nyugat-európai börzék ellenére - zárásra 26 318 pontig hajtották föl az értékét, ami egyszázalékos gyarapodásnak felelt meg. A forgalom elmaradt az átlagostól, alig több mint 16 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
Mindegyik blue chip nyereséggel végzett, a leginkább a Mol tulajdonosai örülhettek, igaz, papírjuk még a negatív tartományban is járt a délelőtt folyamán. Később a jegyzés szinte korrekció nélkül emelkedett, az utolsó papírok közel kétszázalékos pluszban, 24 975 forinton cseréltek gazdát. Ugyancsak jót tett a délután az OTP-nek, a bankpapír kurzusa az utolsó percekben 8900 forint fölé emelkedett, és ugyan a zárás előtt 8772 forintos árfolyam alakult ki, de ez még mindig 1,2 százalékos erősödésnek felelt meg. A Richter és a Magyar Telekom egy százaléknál kevesebbel drágult, előbbi 0,9 százalékkal, 41 305 forintra, utóbbi 0,7 százalékkal, 900 forintra javított.
A kisebb részvények közül akadtak jókora elmozdulást produkálók, a Rába tulajdonosai például a Honvédelmi Minisztériumtól kapott 14,1 milliárd forint értékű, katonai járművek szállítására vonatkozó megrendelésnek és a hír hatására 3,5 százalékkal, 1890 forintra emelkedő árfolyamnak örülhettek. A nap nyertese a BIF és a TVK volt 6,0, illetve 5,3 százalékos felértékelődéssel, miközben a legrosszabbul a kereskedés végén meredeken zuhanó FHB teljesített: árfolyama több mint 200 millió forintos forgalom mellett 6,7 százalékkal, 1823 forintra esett.
