Nem követte az emelkedő nyugat-európai részvénypiacot a BÉT indexe, délelőtt meredeken esett, később pedig ezen az alacsony szinten oldalazott. A záró szakaszban érkező vevőknek köszönhetően azután megugrott némileg, a nap végén 25 550 ponton állt, ami még mindig 0,6 százalékos esés. Minden blue chip veszített értékéből, igaz, egyikük mínusza sem haladta meg az egy százalékot.
A legrosszabbul a Magyar Telekom teljesített, az utolsó papírok egy korrekciót követően közel egyszázalékos veszteséggel, 901 forinton cseréltek gazdát. Negatívum volt, hogy a Merrill Lynch elemzésében a legkevésbé preferált telekomcégek között nevezte meg, míg némi optimizmusra adhatott volna okot, hogy a hazai cég bejelentette: a létszámleépítéssel összefüggő ráfordítások összege alacsonyabb lesz az eredetileg becsültnél. A Mol emelkedéssel indított, a lendület azonban hamar megtört, és végül 0,5 százalékos gyengülést követően, 23 600 forinton búcsúzott. A tőzsdezárás utáni bejelentés a CEZ-zel történő megállapodásról a mai kereskedést befolyásolja majd. Az OTP stagnálva indult, majd lefelé tartott, a nap végi 8540 forint 0,7 százalékos esést jelent.
A gyógyszerpapírok közül az Egisé szerepelt rosszabbul, jegyzése 3,1 százalékkal, 18 700 forintra esett, miközben a Richter megúszta 0,6 százalékkal. Ugyancsak jókora leértékelődés sújtotta a Rábát és a Pannonplastot, előbbi 2,3, utóbbi 3,1 százalékkal lett olcsóbb.
