BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy új tőzsdei bevezetést támogat az állam

2007. december 19. szerda, 00:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csaknem a teljes keretet kiosztották azon a GKM-pályázaton, amely a hazai cégek tőzsdére lépését hivatott segíteni. Az összesen 97,4 millió forint támogatást négy cég kapta, igaz, ebből mindössze egy ismeretlen a tőzsdei publikum számára. Az AAA Auto Group N.V. már a börzén van, és az sem volt titok, hogy két, már a BÉT-en lévő cég is a parkettra akarja vinni egy-egy leányvállalatát. Az Econet az Externet internetszolgáltató, míg a PannErgy (korábban Pannonplast) a hamarosan átalakuló Pannunion Csomagolóanyag Kft.-vel jelenne meg a parketten. Az egyetlen új tőzsdeaspiráns az EETEK Holding Zrt., amelyről annyit lehet tudni, hogy egy budapesti székhelyű energiaipari befektető vállalat, amelynek fő működési területe Kelet-Közép-Európa, azon belül is elsősorban Magyarország, Szlovákia és Románia. A cég megújulóenergia-projekteket valósít meg, emellett energetikai kiszervezést (outsourcing) és energiahatékonysági szolgáltatásokat kínál. Alaptőkéje egyébként nem kevés, 2 és fél milliárd forint, tulajdonosa pedig a ciprusi bejegyzésű EETEK Limited.
A GKM már harmadszor írta ki ezt a pályázatot, ennek keretében a bevezetés igazolt költségeinek 50 százalékát, legfeljebb 25 millió forintot az állam áll. Ehhez vállalni kell, hogy a papírok 2008. május 31-ig a Budapesti Értéktőzsdére kerülnek, és ezt követően legalább 2 évig ott is maradnak. A lehetőséggel eddig az Állami Nyomda, a Bookline, az Orco, az RFV és a TvNetWork élt, míg a Genex - bár kétszer is nyert - meggondolta magát és nem kért a tőzsdéből.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet