Az emelkedő amerikai tőzsdék ellenére az öreg kontinensen eséssel telt a szerda, a pesti parketten egy vérszegény reggeli megindulást leszámítva lefelé tartott a BUX, és végül 1,3 százalékos mínuszban, 25 707 ponton végzett. A vezető részvények közül kiemelkedett a Richter, amely a pesszimista hangulat ellenére az elmúlt napokhoz hasonlóan továbbra is erőt mutat, árfolyama a nap nagy részét a pozitív tartományban töltötte, igaz, azután a stagnálást jelentő 41 200 forinton zárt. A részvény forgalma, elsősorban egy nagyobb üzletnek köszönhetően, meghaladta a hétmilliárd forintot.
A másik három blue chip jelentős mínuszban végzett. A legrosszabbul a Mol szerepelt, az olajpapír a nyitás után meredeken esett, a nap végi 23 710 forintos árfolyam 2,8 százalékos veszteséget jelentett. A szerdai napra is jutott egy piaci pletyka az OTP piacán, amit a bank közleményben cáfolt (a lengyel PKO-val és a Bawag két leányvállalatával kapcsolatban). A részvény ezzel együtt több mint 12 milliárdos forgalom mellett 0,9 százalékkal, 8599 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 1,1 százalékkal, 910 forintra süllyedt.
A közepes kapitalizációjú részvények közül szépen szerepelt a Pannonplast, a közel négymilliárd forintos forgalomhoz 6,6 százalékkal emelkedő árfolyam társult. A többség azonban veszteséggel zárta a napot, az Egis 1,1, a Rába pedig 0,5 százalékot bukott. A nap nyertese a TvNetwork volt, amely 10,8 százalékkal, 349 forintra erősödött.
