BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még erősebb a dollár

2007. december 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon forintgyengüléssel indult a hét első napja, az euró jegyzése 255 forint fölött is járt délelőtt, míg pénteken este még 254 forinton állt. A hangulat a többi feltörekvő piacon is borússá vált, ami elsősorban ismét a tőzsdék esésének volt betudható - mutatott rá az ING devizakereskedője. A szakember hozzátette, hogy a forint mozgását a következő napokban is a tőzsdék iránya határozza majd meg. Az MNB - a várakozásoknak teljes mértékben megfelelő - kamatdöntése nem mozgatta meg a piacot, az euró jegyzése 254,50 forinton állt késő délután. A dollár tovább erősödött az euróval szemben, a jegyzés 1,4400 alá került, így a zöldhasú forintkurzusa délelőtt megközelítette a 178-at, délután pedig 177 forint közelében ingadozott, szemben a pénteki 176 forinttal.
Az állampapírok másodlagos piacán a rövid oldalon nem történtek nagy változások, a hat hónapos benchmark három bázisponttal emelkedett, míg a 3 és 12 hónapos stagnált. Ezzel szemben éven túl jókora emelkedésről lehet beszámolni, a referenciahozamok 7-11 bázisponttal mentek föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet