BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rákapcsolt a dollár, lejtőn a forint

2007. december 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon izgalmasan telt a pénteki nap, a forint a csendes délelőtt után számottevően gyengült. Az euró jegyzése 254,50-ig is fölszaladt, szemben a csütörtök esti 252,60 forintos árfolyammal. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy egy nagy piaci szereplő euróvétele mellett a mozgás alapvetően a dollár erősödésével volt magyarázható, ami gyengítette a feltörekvő piacok devizáit, a forinthoz hasonlóan a lengyel zloty és a török líra is lejtőre került. A szakember hozzátette, hogy akár további forintgyengülés is jöhet, amennyiben a zöldhasú jelenlegi trendje kitart. A dollár euróhoz mért jegyzése a csütörtöki 1,4650-ről 1,4460-ig szaladt, míg forintban kifejezve 175,70 forint volt az árfolyam, pedig egy nappal korábban még 173 forint környékén, a hét közepén pedig 171 közelében állt.
A forint pénteki gyengülésével párhuzamosan jellemzően 4-6 bázispont közötti értékkel emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán. A legtempósabban a 6 hónapos benchmark hízott, 10 bázisponttal 7,45 százalékra, miközben a 12 hónapos - egyetlen kivételként - nem mozdult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet