A rendkívül optimista szerdai amerikai nyitás után a főbb tengerentúli indexek a kezdeti nyereség nagy részét visszaadták, ennek megfelelően tegnap Európában jókora eséssel indult a kereskedés. A BUX sem maradt ki a sorból - igaz, vesztesége meg sem közelítette a nyugat-európai társakét -, a napot a negatív tartományban töltötte: a záráskor feljegyzett 26 549 pont 0,8 százalékos esésnek felelt meg.
A vezető papírok közül csak a Magyar Telekom tartotta magát, a napi maximumot jelentő 925 forintos záróár stagnálásnak felelt meg. Egészen délig úgy tűnt, hogy a PSZÁF által bennfentes kereskedés miatt megbüntetett Mol is megússza nagyobb veszteség nélkül, ebéd után azonban megszaporodtak az eladók, és az árfolyam meredeken esett: a záró szakaszban kialakuló 25 205 forintos árfolyam 1,6 százalékos veszteség szerdához képest. Ígéretesen indult a nap az OTP piacán, a bankrészvény az első óra végén még a pozitív tartományban is járt, utána azonban hamar esni kezdett kurzusa, és az utolsó papírok már a 0,4 százalékos veszteséget jelentő 9011 forinton cseréltek gazdát. Hasonló mértékben süllyedt a Richter árfolyama, a gyógyszerrészvény 0,5 százalékkal, 40 300 forintra gyengült. Szektortársa, az Egis sem állhatott ellen az eladói nyomásnak, a 19 995 forintos záróár egy százalékkal múlta alul a szerdai árfolyamot.
A közepes kapitalizációjú részvények többsége a blue chipekhez hasonlóan veszített értékéből, jókora pofont szenvedett el például a Rába, az utolsó papírok 2,4 százalékos mínuszban, 1913 forinton cseréltek gazdát. A Fotex és a TVK megközelítőleg 1,5 százalékkal lett olcsóbb, miközben a kevés nyertes egyikeként az FHB 0,6 százalékkal, 1645 forintra, az AAA Auto pedig 1,8 százalékkal, 449 forintra erősödött.
