Rendkívül izgalmasra sikerült a szerdai nap a Budapesti Értéktőzsdén, a negatív nyitást a Fed előző napi kamatdöntését követő amerikai zuhanás - 2-2,5 százalékkal estek a főbb New York-i részvényindexek - alapozta meg, az eladók azonban hamar elfogytak, és a BUX emelkedni kezdett. A mutató a főbb nyugat-európai indexekkel karöltve délutánra a pozitív tartományba lendült, majd a Fed által kezdeményezett likviditásbővítő intézkedések bejelentését követően hirtelen megugrott. Noha zárásra kissé visszaesett, a 26 751 pontos nap végi érték így is 0,3 százalékos erősödést takart.
A vezető részvények közül csupán a Mol gyengült, árfolyama egy rövid délutáni időszakot leszámítva a negatív tartományban járt, az utolsó papírok 25 625 forinton cseréltek gazdát, ami 0,7 százalékos esést takart. A legjobban a Richter teljesített: a gyógyszergyártó jegyzése - bár a zárószakaszban jelentősen visszaesett - 1,2 százalékos pluszban, 40 495 forinton végzett. Hasonló mértékű nyereséget könyvelhettek el az OTP tulajdonosai is, a bankrészvény reggel még 8771 forinton is megfordult, majd lendületes emelkedést követően 9050 forinton fejezte be a kereskedést, ami közel egy százalékkal haladta meg a keddi záróárat. A forgalom magas volt, közel húszmilliárd forint értékben születtek üzletek. A Magyar Telekom 0,1 százalékkal, 925 forintra erősödött.
A kisebb papírok közül nagyobb nyereséget ért el a Synergon - 2,2 százalékkal, 1830 forintra erősödött -, míg a jókora veszteséggel induló Rába és Fotex megközelítőleg másfél százalékos nyereséggel búcsúzott. A Fed által indított rallynak köszönhetően a részvények többsége erősödött, kivételt jelentett például a Danubius, melynek árfolyama 1,5 százalékkal süllyedt, miközben a TVK egy, az FHB 0,3 százalékot veszített.
