BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamar pluszba lendült a BUX

2007. december 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negatív tartományból indult, de hamar pluszba fordult a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Egy rövidebb délutáni korrekciót leszámítva folyamatosan fölfelé tartott, a 26 755 pontos záróérték 1,2 százalékos javulásnak felelt meg. A határidős BUX már tempósabban emelkedett, az utolsó kontraktusokat 1,9 százalékos pluszban, 26 900 ponton kötötték, így a kamattartalom közel 150 pontra bővült.
Minden blue chip többlettel zárt, igaz, a Magyar Telekom befektetőinek a rendkívül optimista piaci hangulatban be kellett érniük 0,2 százalékos nyereséggel - részvényük 930 forinton fejezte be a kereskedést. A legjobban a több mint 15 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP szerepelt, amihez hozzájárulhatott, hogy a Raiffeisen elemzője emelte a rá vonatkozó célárát. Az utolsó papírok hatvan forinttal a 9000 forintos szint fölött cseréltek gazdát, ami 1,7 százalékos egynapi hozamnak felelt meg. Szintén egy kedvező elemzői vélemény segítette a Richter emelkedését: az oroszországi piac gyors magához térésére hivatkozva emelte a gyógyszergyártó részvényének célárát az Erste, fenntartva a vételi ajánlását. Az árfolyam kevéssel a zárás előtt 40 ezer forint fölött is járt, majd 1,6 százalékos pluszban, 39 800 forinton végzett. Hasonlóan teljesített a Mol, az olajrészvény 1,2 százalékkal, 25 800 forintra erősödött.
A kisebb papírok közül jól szerepelt a Synergon és az FHB, előbbi 3,1 százalékkal, 1805 forintra, utóbbi 1,6 százalékkal, 1643 forintra javult. A skála másik végét a Csepel és a Genesis foglalta el, mindkét részvény közel háromszázalékos veszteséggel fejezte be a napot.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet