A várakozásokat messze alulmúló GDP-adat közzétételével egy időben nyitott ki Budapesten a tőzsde, ám a 0,9 százalékos érték nem rettentette meg a befektetőket, a BUX a nap folyamán kisebb korrekcióktól eltekintve folyamatosan fölfelé tartott. A mutató végül 26 430 ponton állapodott meg, ami 1,6 százalékkal múlta felül a csütörtöki záróértéket.
A blue chipek közül egyedül a Mol lógott ki a sorból, amely bár a pozitív tartományban startolt, a délutánt már a negatívban töltötte. Az utolsó részvények 25 500 forinton cseréltek gazdát, ami 0,6 százalékos veszteséget jelentett. Sokkal jobban alakult a hét utolsó napja az OTP tulajdonosainak, befektetésük ismét gyarapodott, a reggeli 8600 forintos szintről stabilan erősödött, és a több mint négyszázalékos felértékelődést jelentő 8910 forinton zárt, ami egyben a napi maximum is. A meredek emelkedés mellé jókora, mintegy 19 milliárd forintos forgalom társult. Nem panaszkodhattak a Richter és a Magyar Telekom részvényesei sem, előbbi 1,2 százalékkal, 39 180 forintra, utóbbi 0,9 százalékkal, 928 forintra erősödött.
Jókora ugrást hozott a zárószakasz az Egisnek, amely az utolsó percekben még bőven 20 000 forint alatt forgott, az utolsó részvények mégis 20 290 forinton cseréltek gazdát, ami 2,5 százalékos nyereség. Egy nagyobb kötésnek köszönhetően szokatlanul magas volt a forgalom a TvNetWork piacán, a papír 5,5 százalékkal erősödött. A negatív tartományban zárt a TVK, amely 1,1 százalékot veszített, a nap vesztese az illikvid RFV volt 5,1 százalékos eséssel.
