Az amerikai tőzsdék szerdai szárnyalását követően a pesti börze indexe is jókora pluszból indul csütörtökön, a start után azonban egyre erősödött az eladói oldal. A BUX kevéssel a zárás előtt még a negatív tartományba is visszanézett, az újfent erősödő tengerentúli börzéknek köszönhetően végül 26 023 ponton zárt, ami csak 0,3 százalékos többletet takart.
A blue chipek közül egyiknek sem sikerült egy százaléknál nagyobb erősödést elérnie, egy kis hozamot azonban elkönyvelhettek a befektetők. A legjobban az OTP tulajdonosai örülhettek, a reggel még 8700 forinton is megforduló, később pedig 8452 forintig eső bankrészvény 8550 forinton fejezte be a napot, 0,7 százalékkal az előző napi záróár fölött. A forgalom ismét jelentős volt, összesen harmincmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket. Néhány nagyobb kötésnek köszönhetően ugyancsak élénk érdeklődés mutatkozott a Richter és a Magyar Telekom iránt, a több mint ötmilliárd forintos kötési összértékek mellé előbbi esetében 0,1 százalékkal, 38 700 forintra, utóbbinál 0,4 százalékkal, 920 forintra emelkedő árfolyam társult. A Mol a reggeli többletének csupán töredékét tudta megtartani, az árfolyam 0,2 százalékkal, 25 650 forintra emelkedett.
A részvények többsége szerdához hasonlóan többlettel zárt, a Pannonplast például 1,3 százalékkal, 1439 forintra, a Rába 0,9 százalékkal, 1965 forintra drágult, miközben az értékelhető forgalmú részvények győztese a Freesoft lett négyszázalékos felértékelődéssel. A legrosszabb teljesítményt a Csepel nyújtotta, a papír több mint öt százalékkal lett olcsóbb, de nem végződött eredményesen a nap az Egis és a Danubius számára sem, előbbi 2,5, utóbbi 2,0 százalékkal gyengült.
