BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatért a bika

2007. december 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai részvénypiacokon szerdán fokozatosan javult a befektetők hangulata, amire az amerikai piacok kedvező nyitása még rá is tett egy lapáttal, ennek megfelelően a BUX is jókora emelkedéssel zárta a napot. A mutató a keddi záróérték közeléből indulva egészen 25 943 pontig emelkedett, ami 2,1 százalékos javulásnak felelt meg.
A blue chipek mindegyike jelentős nyereséget ért el, leginkább a Richter és a Mol tulajdonosai örülhettek. A gyógyszerpapír egész napos emelkedést követően 2,4 százalékkal, 38 670 forintra értékelődött föl, és szektortársa is hasonlóan eredményes napot zárt: az Egis a délelőtti esés után megtáltosodott, az utolsó részvények már 20 300 forinton cseréltek gazdát, ami 2,8 százalékos felértékelődés. A Mol részben a kedvező híreknek, részben a rendkívül optimista piaci hangulatnak köszönhetően 2,4 százalékkal, 25 600 forintra drágult. A Magyar Telekom 1,2 százalékkal, 916 forintra erősödött, miközben a 13 milliárd forintos forgalmat bonyolító OTP 2,1 százalékkal, 8490 forintra ment fel. A bankpapír árfolyama ezzel a teljesítménnyel közel ezer forinttal haladja meg a múlt héten fölállított több hónapos minimumot.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet