Új termékekkel és új piacok felé nyit az elkövetkező években a Buda-Cash - jelentette be a brókercég elnöke, Pintér Zoltán egy tegnapi sajtóbeszélgetésen. A társaság szerint itthon akvizíciókra már nincs lehetőség, ezért a piacszerzés egyetlen módja a fejlesztés, ezen keresztül pedig új ügyfelek bevonása a tőkepiacra. A hazai lakosság részvénybefektetése a megtakarításokon belül mindössze 1 százalék. Az intenzív piacépítés mellett kiemelt szerephez jut majd a régiós terjeszkedés is a tervekben, először jövőre Pozsonyban, majd Bukarestben nyitnak saját fiókot. A Buda-Cash továbbra is elsősorban az átlagnál magasabb kockázatvállalási hajlandósággal - derivatív piacokon idén a legtöbb ügyletet ők kötötték - rendelkező ügyfelekre számít, de a hamarosan kiépítendő befektetési tanácsadási és vagyonkezelési üzletággal már a konzervatívabb befektetőket szeretnék megszólítani. Jövőre egyébként új online-kereskedési rendszert indítanak, amelyen keresztül a nemzetközi árupiacok és börzék mellett már a BÉT prompt és határidős kereskedése is elérhető lesz.
