Nem mutattak nagyobb mínuszt a kereskedés során sem a főbb nyugat-európai részvényindexek, sem a kora délután kinyitó amerikai börzék, ennek ellenére a BÉT-en jókora veszteségeket voltak kénytelenek elszenvedni a befektetők. A BUX - bár reggel rövid ideig még a pozitív tartományban is járt - folyamatosan esett, végül
25 323 ponton állapodott meg, ami 1,7 százalékos veszteséget takart.
A blue chipek közül a legrosszabb teljesítményt az OTP nyújtotta, a múlt héten 7600 forint közelébe zuhanó, majd két nap alatt 10 százalékot erősödő részvény kurzusa hétfőn 3,6 százalékkal, 8282 forintra zuhant, amivel kiérdemelte a nap vesztese címet. A jelentős értékvesztés mellé 12 milliárd forintos forgalom társult. Hasonló mértékben esett a délelőtt még erősödő Richter árfolyama, a gyógyszergyártó részvényei két százalékkal, 37 805 forintra gyengültek. A pesszimista hangulathoz hozzájárulhatott, hogy a Deutsche Bank elemzője a bejelentett akvizíciók ellenére továbbra is eladási ajánlást fogalmaz meg a gyógyszercég részvényeivel kapcsolatban. A Mol és a Magyar Telekom kisebb mozgást produkált, előbbi 0,4 százalékkal, 24 790 forintra gyengült, utóbbi 0,3 százalékkal, 908 forintra erősödött.
A kisebb papírok közül jelentősen esett a Rába és a Danubius árfolyama, a gépgyártó 2,5 százalékkal, 1884 forintra, a szállodacég három százalékkal, 8800 forintra gyengült. Az FHB 0,9 százalékos értékvesztést szenvedett el, ami részben azzal indokolható, hogy az Erste elemzője az FHB részvényeinek 2330 forintos korábbi célárát 1720 forintra módosította, tartás ajánlás mellett. A nap két nyertese a 6,2 százalékkal dráguló Csepel és a 3,3 százalékkal javuló Graphisoft Park volt, igaz, mindkét papír kereskedelmét alacsony forgalom jellemezte.
