A bankközi devizapiacon pozitívak voltak pénteken a forint rövid távú kilátásai, a hazai fizetőeszköz a tőzsdék emelkedésének köszönhető optimista befektetői hangulatban erősödött. Az eurót 254 forint közelében jegyezték reggel, gyakorlatilag ugyanott, mint csütörtök este, majd az árfolyam fokozatosan 253 forintig süllyedt. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy az erősödést a 254 fontos technikai szint áttörése indította el, a jegyzés utána gyorsan leszaladt 253 forintig. A szakember hozzátette, hogy a forint vélhetően továbbra is a tőzsdei hangulatot követi majd, ha a részvényindexek tovább emelkednek, az pozitívan hathat a feltörekvő piaci devizákra. A dollár euróhoz mért jegyzése csupán kisebb elmozdulást produkált, a csütörtök esti 1,4740-ről 1,4760-ig gyengült a zöldhasú. A dollárkurzus így az euróéhoz hasonlóan alakul, a reggeli 172,40 körüli szintről késő délutánra 171,40-ig süllyedt, szemben az egy nappal korábbi 172,20 forinttal.
Az állampapírok másodlagos piacán a lejáratok többségénél nem mozdultak a referenciahozamok, kivételt jelentett az egy bázisponttal süllyedő 15 éves, valamint a 2-3 bázisponttal emelkedő egy-, illetve hároméves benchmark.
